beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

Pawprints Paint recently went public in a best efforts offering. The company offered 145,000 shares of stock for sale at an offer price of $23 per share. The ad
What is 60% of 48 ? PLS HELP MEEE!!!!!!!!!!!
Public policies a. may be able to improve either economic efficiency or equality. b. may be able to improve economic efficiency but cannot improve equality. c.
A piece of equipment costs $2,500. If this asset depreciates on a 5-year schedule, the Net Fixed Asset value on the Balance sheet in year 2 will be more or less
los organizadores discursivos indican el inicio, la continuidad y el cierre de un texto?
List at least 4 important character traits you think a state supreme court judge should possess and explain your reasoning behin
Helppppppp I wish I could have someone’s social media so I can just ask instead of posting questions all the time but!! Help please
What is an aphorism?
Examples of cultural myths
In a paragraph with the topic sentence "Having pets can keep older people from getting too lonely," which of the following would be a good supporting sentence?